De beste GUSO-opvoedingstips!

Als muzikanten/studenten houden we onszelf voor dat we volledig gecultiveerde mensen zijn, maar is dat wel echt het geval? Deze korte zelftest geeft je misschien wel een idee.

Bij het bekijken van enkele opvoedingstips kwam ik al snel tot de conclusie dat veel elementen uit de opvoeding ook van toepassing zijn op muzikanten/studenten. Ik zet de meest prominente eventjes op een rij.

TIP 1.1

Geef een kind/muzikant de kans om overdag al kleine momentjes zelfstandig bezig te zijn/te oefenen. Als dit niet gebeurt overdag, wordt het ’s nachts/tijdens de repetitie ook heel moeilijk.

Oefen deze week allemaal goed aan Amor Brujo en Antifoon.

TIP 1.2

Werk aan een vaste structuur in de dag/repetitie. Een vaste opeenvolging van momenten helpt een dag voorspelbaar te maken voor een kind/muzikant, bv. opstaan, eten, wassen, spelen/ naar het GUSO gaan, repeteren, pauzeren, nog repeteren, ontspannen, slapen, …

19u15: allemaal samen de Trechterzaal klaarzetten

19u28: stemmen o.l.v. Robin

19u30: Antifoon van Wim Henderickx

20u45: Pauze

21u: Amor Brujo van de Falla

22u: Jenever-bar

TIP 2.1

Plan je een weekend met je baby/student? Het is eenvoudiger dan het lijkt! (of dat doen ze je toch geloven)

Van 21 tot 23 april gaan we op stage (voor de nieuwtjes, dit is onze benaming voor ‘repetitieweekend’). De stage zal onze eerste kennismaking zijn met de muzikanten uit Luik, en ook onze collega’s uit Gent zien we op het weekend terug. Het belooft een stage vol muziek en plezier te worden. Meer details krijgen jullie binnenkort allemaal via de stagebrief.

TIP 2.2

Wat je moet nakijken voor je met je baby/student op reis vertrekt: Is er een bedje/bed aanwezig waar je verblijft? Is er bepaalde voeding die je baby/student nodig heeft en is die op je bestemming te verkrijgen?

Wel… als iedereen zich vliegensvlug inschrijft, kunnen we ervoor zorgen dat er voor iedereen een bed is. Maar wacht niet te lang! 350 bedjes reserveren is geen eenvoudige taak.

Inschrijven doe je via deze link: https://docs.google.com/forms/d/13vcW6CHQ01J0twgm8RjaDpWP3ES4FNr49sGFAA3DUlc/viewform?edit_requested=true

Buiten de inschrijving voor het weekend hebben we ook nog enkele concert-gerelateerde vragen voor jullie. Die staan ook gewoon in de link. Klik er dus zeker op en vul alle vraagen in!

TIP 3.1

Eet  drink samen. Zo leert een kind student van het gedrag van de anderen. Ziet een kind student dat mama het guso bestuur bv. super goed pintjes kan drinken en plezier kan maken, dan zal een kind student dit ook willen doen.

Tijd voor de allereerste GUSO-cantus ooit!!! Op maandag 27 maart om 20u30 gaan we cantussen in de Karaoke.

TIP 3.2

Stel niet te veel grenzen/regels. Je peuter /student heeft immers nog ruimte nodig voor zijn ontdekkingstocht.

Die ontdekkingstocht houdt vooral in: gezellig samen de grootste hits meebrullen en ondertussen een paar pintjes/watertjes drinken! We doen het voor de ervaring en voor het plezier. Dit wil zeggen dat je niet verplicht wordt om strafjes te doen of om gedwongen te drinken. We zorgen voor een cantusavond met een studentikoos karakter, maar de GUSO-sfeer krijgt voorrang! En je mag naar het toilet gaan wanneer je maar wil!

TIP 3.3

Laat een kind/student kiezen, maar beperk de mogelijkheden, bv. 2 soorten groenten/drank.

Een hele avond water voor 2 euro OF een hele avond bier voor 10 euro!

Doe je mee? Super! Mail dan snel naar animatie@guso.be en schrijf je in!

TIP 4.1

Geef korte, duidelijke boodschappen. Verschillende opdrachten of vragen in één zin kunnen verwarrend en onduidelijk zijn.

-> Oefen deze week Amor Brujo en Antifoon.

-> Schrijf je in voor de stage.

-> Schrijf je in voor de cantus.

-> Ik zie jullie allemaal woensdag.

 

Met muziekale groeten,

jullie secretaris, Karen.


Geplaatst

in

door

Tags: